{SKYSCRAPPER}
Menü
Kurlar
USD: 0.00000 YTL
EUR: 0.00000 YTL

* 18 Mart 2019, Pazartesi 15:19 tarihindeki Merkez Bankası Satış bilgileridir.
Şu anda toplam 2429 kategoride 6043 firma listelenmektedir.
Hızlı Arama
 

S.S.S
 1. Tedarik.com Hakkında

 2. Üyelik

 3. Tedarik.com & Satın Alma Yetkilileri

 4. Tedarik.com & Tedarikçi Firmalar

 5. Kullanım

 6. Bülten

 7. Reklam

Tedarik.com Hakkında

Tedarik.com nedir?

Tedarik.com tedarikçilerle satın almacıları internet ortamında bir araya getirmek için tasarlanmış bir e-tedarik sitesidir. Satın almacıların istedikleri ürün ve hizmetlere en kolay ve en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamak için belirlenen binlerce kategori altında listelenen onbinlerce firmaya tek bir tıkla ulaşmak mümkündür. Satın almacılar aradıkları ürün ve hizmet için tedarikçilerle kolaylıkla temasa geçip firma veya firmalardan en kolay ve hızlı şekilde teklif isteyebilirler.

Tedarik.com nasıl çalışır?

Tedarik.com’a ücretsiz üye olan satın alma yetkilileri binlerce kategoride bulunan ürün ve hizmetleri gezebilir, her kategori hakkında detaylı bilgi alabilir ve söz konusu kategoride bulunan tedarikçi firma bilgilerine ulaşabilirler. Tedarikçi firmalara anında mesaj yollayabilir, bilgi talebinde bulunabilirler. Dilerlerse tek bir firmadan veya bir çok firmadan aynı anda teklif isteyebilir, bu teklifleri karşılaştırabilirler.

Tedarikçi firmalar, kendi sektörlerinde istedikleri ürün kategorileri altında firmalarını en detaylı şekilde tanıtabilir, resimlerini yayınlayabilir, fiyat listelerini ve broşürlerini internet ortamına taşıyarak binlerce tedarik.com üyesi firmayla temas halinde olabilirler.

Tedarik.com’un benzer sitelerden ne farkı vardır?

Tedarik.com’un misyonu onlarca ana kategori altında mümkün olan en detaylı ve kapsamlı kategorizasyonu yaparak satın almacıları aradıkları ürün ve hizmete en kolay şekilde ulaştırmaktır. Yanı sıra, istenen ürün ve hizmet kategorilerinde sadece en doğru ve en uygun tedarikçi firmaları listeleyerek satın almacıların vakit kaybetmesini engellemek, en doğru firmaya en hızlı şekilde ulaşmalarını ve teklif toplayabilmelerini sağlamaktır.

Tedarik.com’da listelenen firmaların en doğru kategorilerde, en doğru bilgilerle listelenmelerini sağlamak amacıyla Tedarik.com danışman ve moderatörleri, her firmayı tek tek incelemekte, yüz yüze görüşmeler yaparak tedarikçi firmaların ürün ve hizmetlerinin en uygun kategorilerde listelenmesini sağlamaktadırlar.

Firmaların kendi bilgilerini istedikleri her kategoriye girmelerine izin vermeyen sistemimiz, bunun sonucunda gerek tedarikçiler, gerekse satın almacılar için en doğru kategorizasyonu uzman ekibiyle birlikte gerçekleştirmektedir.

Tedarik.com ücretli midir?

Tedarik.com’daki firma bilgilerine ulaşmak, bir sanayi rehberi ve/veya hizmet rehberi gibi kullanmak tamamen ücretsizdir. Tedarik.com'da tedarikçi üye olmak, firmanızı tanıtmak ve satınalmacılara site üzerinden on-line teklif vermek ücretli üyelik ile mümkündür.

Tedarik.com’a ücretsiz üye olarak Tedarik.com’un üyelere özel bir çok özelliğini kullanabilirsiniz. Bu üyelik kapsamında kendi hızlı erişim listenizi oluşturabilir, en sık kullandığınız ürün ve hizmet kategorilerini de listenize ekleyip, hepsine tek bir tıkla ulaşabilirsiniz. Diğer üyelerle mesajlaşabilir, gelen mesajlara yanıt verebilirsiniz. Bütün bunların dışında tedarikçi firmalardan teklif isteyebilir, teklif toplamak için "satın alma ilanı" formunu kullanabilir, tedarikçilerin sizin ihtiyaçlarınız için teklif vermelerini isteyebilirsiniz.

Üyelik

Tedarik.com’da kaç tip üyelik vardır?

Tedarik.com’da iki tip üyelik vardır. Standart üyelik olarak da adlandırabileceğimiz tamamen ücretsiz "Satın Almacı Üyelik" ve tedarikçi firmaların firma bilgilerini ilgili ürün ve hizmet kategorilerinde yayınlayabilmeleri için kullandıkları ücretli "Tedarikçi Firma Üyeliği".

Tedarik.com’a nasıl üye olunur?

Tedarik.com’a ücretsiz üye olmak çok kolaydır. Sol sütundaki “üyelik” linkine tıklayarak karşınıza çıkan formu doldurarak üye olabilirsiniz. Üye olurken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, e-posta adresinizi hatasız vermektir. Çünkü, üyeliğinizi aktif hale getirmek için e-posta adresinize bir onay mesajı gelecektir. Üyeliğinizi aktif hale getirmek için gelen e-posta mesajındaki onay linkine tıklamanız gerekmektedir.

Unutmayın ki, üyelik formunu en doğru ve en güncel bilgilerle eksiksiz doldurarak başka üyelerin, satın almacı ve tedarikçi firmaların size en hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmelerini mümkün kılarsınız.

Tedarik.com üyelikleri ücretli midir?

Tedarik.com’a "Satın Almacı" olarak üye olmak ve üyelere özel fonksiyonlardan faydalanmak tamamen ücretsizdir. Tedarik.com üyeleri, kendi firmalarını Tedarik.com’da listelemek ve tanıtmak için “Tedarikçi Firma Üyeliği”ne geçmelidirler. Tedarikçi Firma Üyeliği’ne gecen firmalar, satın almacılardan teklif talebi alabilir, teklif verebilirler. Tedarikçi firma üyeliği ücretli ve 6 ve 12 aylık sürelidir. Tedarikçi üyelik paketleriyle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.

İnternet bağlantısı olmayan bir firma Tedarik.com’a üye olabilir mi?

Evet. Firmanızın internet bağlantısı olmasa bile, satın almacılara ulaşmak için firmanızı Tedarik.com’da listeleyebilirsiniz. İnternetiniz olmadığı için online teklif almayı tercih etmeyebilirsiniz ancak, online teklif talep eden firmaların taleplerini alabilmek için internetiniz olmasa da “Tedarik.com Destek Hizmeti” ile gelen tekliflerin ve mesajların size telefon veya faksla da iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Hem standart üye hem tedarikçi üye olunabilir mi?

Evet olabilirsiniz. Tedarikçi üye olmak için öncelikle ücretsiz olarak Tedarik.com’a üye olunması gerekir. Dolayısıyla tüm tedarikçi üyeler aynı zamanda standart, yani satın almacı üyedirler.

İnternette kredi kartı kullanmak güvenli midir?

Evet. Internette kredi kartı kullanmak, en az herhangi bir mağazada veya restoranda kredi kartı kullanmak kadar güvenlidir. Kredi kartı kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili yazıları “makaleler" bölümümüzde okuyabilirsiniz. Güvenilir bir kurumla çalışan, gerekli  güvenlik önlemlerini almış internet sitelerinde kredi kartı kullanarak alışveriş yapmanın hiç bir riski yoktur. Tedarik.com, bu konuda en üst düzey güvenlik önlemlerini almıştır.

Tedarik.com sisteminde hiç bir kullanıcının kredi kartı bilgisi kaydedilmemektedir. Bunun sonucunda, herhangi bir saldırı durumunda kredi kartı bilgilerinin çalınması söz konusu değildir.

Kredi kartı olmadan da üye olunabilir mi?

Evet. Üyelerimiz kredi kartı kullanmadan da banka havalesi veya EFT ile Tedarik.com’a tedarikçi firma olarak üye olabilir, firmalarını tanıtabilirler.

Tedarik.com’un banka hesap numaraları nedir?

Tedarik.com, bir Ä°deaTeknik sitesidir,

Banka hesap numaralarımız şu şekildedir:

İdeateknik Bilişim İletişim Tanıtım ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.

 1. Garanti Bankası Ataşehir Şubesi
  391-6298276
 2. İş Bankası Mozaik Çarşı Ataşehir Şubesi
  1203-0009380

"Tedarik.com Destek Hizmeti" nedir?

Tedarik.com Destek Hizmeti, sürekli internete bağlı olmayan veya interneti sık kullanmayan firmalar için özel bir hizmettir. Tedarik.com Destek Hizmeti’ne üye olan tedarikçi firmalar, kendilerine herhangi bir mesaj veya teklif talebi geldiğinde telefonla aranırlar, gelen teklif taleplerini ister telefonla isterlerde faksla alabilirler. Böylece interneti sürekli kullanmasalar da Tedarik.com’da kendilerinden istenen tekliflere cevap verebilmeleri mümkün olur.

Tedarik.com & Satın Alma Yetkilileri

Tedarik.com satın almacılara ne sağlar?

Satın alma yetkilileri, Tedarik.com’a ücretsiz üye olarak sitede listelenen ve tanıtılan firmaların detaylı bilgilerine ulaşabilir, bu firmalara mesaj yollayabilir, bu firmalardan teklif isteyebilirler.

Tedarik.com’un çok detaylı ürün ve hizmet kategorizasyonu sayesinde, satın almacılar ihtiyaçları olan ürüne ulaşıp bu alanda çalışan firmaların detaylı bilgilerine ulaşabilirler.

Satın almacılar Tedarik.com’a nasıl üye olabilirler?

Tedarik.com’a üye olmak tamamen ücretsizdir ve sadece dakikalar içinde tamamlanan bir süreçtir. Tedarik.com’daki üyelik formunu doldurarak, e-posta adresinize gelen onay mesajındaki üyelik aktivasyon linkine tıkladığınız anda üyeliğiniz aktif hale gelecektir.

İhtiyacım olan bir ürün için Tedarik.com’a ilan verebilir miyim?

İstediğiniz bir ürün veya hizmet için Tedarik.com’da listelenen firmalara ulaşmak yerine Tedarik.com’a ücretsiz satın alma ilanı bırakarak ilanınızla ilgilenen firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Tedarik.com & Tedarikçi Firmalar

Tedarik.com tedarikçi firmalara ne sağlar?

Tedarikçi firmalar, firmalarını Tedarik.com’da listeleyebilir, ürün ve/veya hizmet verdikleri tüm sektörlerle ilgili kategorilerde firmalarının listelenmesini sağlayabilir, satın almacıların kendilerine en hızla şekilde ulaşmalarını mümkün kılarlar.

Satın almacılar Tedarik.com’da listelenip tanıtılan firmalardan teklif talebinde bulunabilirler. İnterneti sürekli kullanmayan firmalar “Tedarik.com Destek Hizmeti” ile kendilerinden istenen tekliflerden telefon ve faks yoluyla da haberdar olup teklif hazırlayıp satın almacılara ulaştırabilirler.

Tedarikçiler Tedarik.com’a nasıl üye olabilirler?

Tedarikçi firmalar Tedarik.com’a ücretsiz üye oldukta sonra 3, 6 veya 12 aylık üyelik paketleriyle firmalarını Tedarik.com’da “Tedarikçi Firma” olarak listeleyip tanıtabilirler.

Tek bir kullanıcı, birden fazla Tedarikçi firmayla Tedarik.com’da yer alabilir mi?

Birden çok firmaya sahip ve bu firmaları ayrı ayrı tanıtmak isteyen kullanıcı, “Firma Kayıt” tuşunu kullanarak bu firmaları ayrı ayrı kayıt ettirebilir. (Tabi ki bu koşulda, her bir firma için ayrı üyelik ücreti ödenmesi gereklidir. Ancak, birinciden sonraki firmalar için yıllık üyelik bedeli %50 indirimlidir.) Kullanıcı bu firmaların tümü için aynı kullanıcı adını ve hesabını kullanabilir. Aynı panelden, tüm kaydettirdiği firmalara gelen teklif taleplerini takip edebilir, seçtiği firma adına teklif verebilir.

Tedarikçi olarak tanıtabileceğim ürün, hizmet ve marka sayısında bir sınırlama var mı? Firma detay sayfama istediğim kadar bilgi koyabilir miyim?

Tanıtım bilgileri formatı Tedarik.com sitesinde standarttır. Fakat sitenin kullanışlı olması, gereksiz ve kullanıcıyı yoracak aşırı miktarda içerikten sakınılması amacıyla, gerek çeşitli başlıklar altına girilebilecek metin uzunluklarına, gerekse tanıtımda kullanılacak resim ve bilgi dosyalarının adetleri ve büyüklüklerine sınırlamalar getirilmiştir. Bu sınırlamaların üzerinde bir bilgi giriş talebinde, Tedarik.com sektör uzmanları müşteri ile temasa geçecektir. Ayrıca, herbir kayıtlı firmanın sitede tanıtabileceği ürün, hizmet ve marka sayısı ile ilgili de sınırlama mevcuttur. Siteye kayıtlı bir tedarikçi firma, tanıtım sayfasında en fazla 20 adet farklı ürün ya da hizmet, 10 adet de marka tanıtabilecektir. Bu sayıların aşılması durumunda, siteye ikinci bir firma (sayıların iki katından fazla aşılması durumunda üçüncü ve bu şekilde devam ederek) kayıt edilmiş muamelesi yapılarak, iki üyelik ücreti (ya da sayıya göre üç ve üstü) talep edilecektir.

Tedarikçi bir firma teklif alıp vermeden de Tedarik.com’da yer alabilir mi?

Evet. Tedarikçi bir firma, firma bilgilerini internette yayınlayıp, internetten teklif alma özelliğini pasif hale getirerek, internetten gelen teklif taleplerini kabul etmeyebilir. Tedarik.com üzerinden online teklif vermeyen firmalarla ilgilenen satın almacılara “Bu firma online teklif talebi almamaktadır” uyarısı iletilir.

Online teklif vermek istemiyoruz, yine de teklif talebi alabilir miyiz?

Evet. İsteyen tedarikçi firmalar, online teklif kabul edip, tekliflerini online yöntemlerle vermemeyi tercih edebilirler. Bu durumda, söz konusu firmalardan teklif isteyen satın alma yetkililerine “Bu firma teklifini online olarak yollamayacaktır” uyarısı iletilecektir.

Kullanım

Üyelik bilgilerimi değiştirebilir miyim?

Elbette. Üyelik bilgilerinizi ne zaman isterseniz değiştirebilir, yenileyebilir, güncelleyebilir, firmanızla ilgili son gelişmeleri firma detay sayfanıza ekleyebilirsiniz.

Firma bilgilerinizi güncellemek için,

 1. Tedarik.com’da firma bilgileri güncelleme formunu doldurabilir,
 2. info@tedarik.com adresine e-posta ile bilgilerinizi yollayabilir,
 3. Tedarik.com‘a telefonla ulaşarak, yeni bilgilerinizi Tedarik.com müşteri temsilcisi arkadaşlarımıza iletebilirsiniz.

Sürekli çalıştığım firmalardan kendime özel bir liste yapabilir miyim?

Evet, sürekli çalıştığınız firmaları “kendi özel adres defteriniz” olarak adlandırabileceğimiz “Hızlı Erişim Listeniz”e kaydedebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, firma bilgileri sayfasında sağ üst köşedeki “Hızlı Eişim Listeme Ekle” butonuna tıklamaktır.

Sık kullandığım ürün ve/veya hizmet kategorilerini kaydedebilir miyim?

Evet. Sık gezdiğiniz, çalışma alanınızla ilgili kategorileri “Hızlı Erişim Listeniz”e ekleyerek tek bir tıkla istediğiniz ürün kategorisine kolayca ulaşabilirsiniz. İstediğiniz bir kategorideyken kategori listesinin en üstündeki “bu kategoriyi hızlı erişim listeme ekle” linkine tıkladığınıda, o anda gezmekte olduğunuz kategori hızlı erişim listenize eklenecektir.

Verdiğim teklifleri saklayabilir miyim?

Verdiğiniz teklifleri, sizden istenen teklifleri saklayabilirsiniz. Yeni gelen tekliflerle birlikte saklamak istemezseniz, eski teklifleri, arşiv sayfanıza kaydedebilirsiniz. Bunun için teklif detay sayfasında, sağ üst köşedeki “arşive kaldır" resmine tıklamanız yeterlidir.

Bülten

Tedarik.com Bülten nedir?

Tedarik.com bültenlerine nasıl üye olunur?

Tedarik.com bültenini almak istemiyorum ne yapmam lazım?

Reklam

Tedarik.com’a reklam verebilir miyim?

Evet. Tedarik.com'a reklam vererek Tedarik.com ziyaretçilerine, satın alma yetkililerine etkin bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tedarik.com’daki reklam alanları ve reklam fırsatlarıyla ilgili bilgi almak için 0.212.224 54 11 no’lu hattımızı arayabilir veya reklam@tedarik.com adresine mesaj yollayarak reklam ve satış temsilcilerimizin size ulaşmasını ve detaylı bilgi vermesini sağlayabilirsiniz.

Tedarik.com’un hangi sayfalarına reklam verilebilir?

Tedarik.com’un gerek ana kategori sayfalarına gerekse alt kategorilerine ve ürün/hizmet sayfalarına reklam verebilirsiniz.

Garanti E-Ticaret