{SKYSCRAPPER}
Menü
Kurlar
USD: 0.00000 YTL
EUR: 0.00000 YTL

* 18 Mart 2019, Pazartesi 15:19 tarihindeki Merkez Bankası Satış bilgileridir.
Şu anda toplam 2429 kategoride 6043 firma listelenmektedir.
Hızlı Arama
 

Yardım

Tedarik.com Yardım Konuları

 1. Tedarik.com Hakkında
 2. Tedarik.com’a Üye Olmak
 3. Tedarikçi Firmaların Listelenmesi
 4. Üyelere Özel
 5. Mesajlaşma
 6. Teklif Ä°steme
 7. Teklif Verme

Tedarik.com Hakkında

Tedarik.com

Tedarik.com tedarikçilerle satın almacıları internet ortamında bir araya getirmek için tasarlanmış bir e-tedarik sitesidir. Satın almacıların istedikleri ürün ve hizmetlere en kolay ve hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamak için belirlenen binlerce kategori altında listelenen binlerce firmaya tek bir tıkla ulaşmak mümkündür. Satın almacılar aradıkları ürün ve hizmet için tedarikçilerle kolaylıkla temasa geçip firma veya firmalardan en kolay ve hızlı şekilde teklif isteyebilirler.

Tedarik.com’un Çalışma Şekli

Tedarik.com’a ücretsiz üye olan satın alma yetkilileri binlerce kategoride bulunan ürün ve hizmetleri gezebilir, her kategori hakkında detaylı bilgi alabilir ve söz konusu kategoride bulunan tedarikçi firma bilgilerine ulaşabilirler. Tedarikçi firmalara anında mesaj yollayabilir, bilgi talebinde bulunabilirler. Dilerlerse tek bir firmadan veya bir çok firmadan aynı anda teklif isteyebilir, bu teklifleri karşılaştırabilirler. Üyeler, satın alma ilanları oluşturarak sitede ücretsiz yayınlanmasını sağlayabilir, tedarikçilerden teklif gelmesini bekleyebilirler.

Tedarikçi firmalar, kendi sektörlerinde istedikleri ürün kategorileri altında firmalarını en detaylı şekilde tanıtabilir, resimlerini yayınlayabilir, fiyat listelerini ve broşürlerini internet ortamına taşıyarak binlerce Tedarik.com üyesi firma ve satın alma yetkilisiyle temas halinde olabilirler.

Tedarik.com’un Benzer Sitelerden Farkı

Tedarik.com’un misyonu onlarca ana kategori altında mümkün olan en detaylı ve kapsamlı kategorizasyonu yaparak satın almacıları en kolay şekilde aradıkları ürün ve hizmete ulaştırmaktır. Yanı sıra, istenen ürün ve hizmet kategorilerinde sadece en doğru ve en uygun tedarikçi firmaları listeleyerek satın almacıların vakit kaybetmesini engellemek, en doğru firmaya en hızlı şekilde ulaşmalarını ve teklif toplayabilmelerini sağlamaktır.

Tedarik.com’da listelenen firmaların en doğru kategorilerde, en doğru bilgilerle listelenmelerini sağlamak amacıyla Tedarik.com danışman ve moderatörleri her firmayı tek tek incelemekte, yüz yüze görüşmeler yaparak tedarikçi firmaların ürün ve hizmetlerinin en uygun kategorilerde listelenmesini sağlamaktadırlar.

Firmaların kendi bilgilerini istedikleri her kategori altında listelemelerine izin vermeyen sistemimiz, bunun sonucunda gerek tedarikçiler, gerekse satın almacılar için en doğru kategorizasyonu uzman ekibiyle birlikte gerçekleştirmektedir. Bunun en önemli sebebi her kategoride sadece alanının uzman firmalarına yer vermek, "Ne iş olsa yaparım”, “Sipariş olduktan sonra gerekirse başkasından alır yine de satarım” düşüncesini kırmak, alanında söz sahibi firmaların önünü açmaktır.

Tedarik.com’a Üye Olmak

Tedarik.com’a Üye Olmak

Tedarik.com’a üye olmak için tek yapmanız gereken üyelik formunu doldurarak kaydetmektir.

Tamamen ücretsiz olan Tedarik.com üyeliği için, üyelik formunu doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta doldurulması gereken zorunlu alanları boş bırakmamanız.

Kullanıcı isimleri içinde Türkçe harf kullanabilirsiniz, küçük büyük harf kullanımı önemlidir, sistemimiz küçük ve büyük harfe duyarlıdır. Kullanıcı isimleri tekil olduğundan kullanmak istediğiniz bir kullanıcı isminin başkası tarafından alınıp alınmadığını, kullanıcı ismini yazdıktan sonra “kontrol et” butonuna basarak kontrol edebilirsiniz.

Tedarik.com’a üye olurken verdiğiniz tüm bilgiler Tedarik.com’da saklanarak hiçbir şekilde üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır. Tedarik.com, "gizlilik ilkeleri"`nde bunu tüm kullanıcılarına taahhüt eder.

Tedarik.com’a üye olarak; sitede listelenen firmaların detaylarına ulaşabilir, istediğiniz firmaları ve sık gezdiğiniz kategorileri hızlı erişim listenize ekleyebilir, diğer üyeler ve tedarikçi firmalarla mesajlaşabilirsiniz.

Üyelik formunu tamamlarken güvenliğiniz için “resim doğrulama” alanında gördüğünüz harfleri de forma yazmanız gereklidir. Kullanıcı sözleşmemizi okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi belirtir kutuyu işaretleyip “onay kodunu gönder” butonuna bastığınızda kayıt işleminiz tamamlanmış olacak ve 1-2 dakika içinde formu doldururken verdiğiniz e-posta adresinize Tedarik.com’dan bir onay mesajı gelecek. Son yapmanız gereken şey, mesajdaki linke tıklayarak Tedarik.com üyeliğinizi başlatmak.

Artık üyesiniz!

Bundan sonra Tedarik.com’a kullanıcı isminiz ve şifrenizle giriş yapabilir, üyelere özel tüm özelliklerden ve avantajlardan sol sütundaki linkleri kullanarak faydalanabilirsiniz.

Tedarik.com’a Tedarikçi Üye Olmak

Tedarik.com’da, üyelerin tedarikçi üye haline gelmeleri için tek yapmaları gereken üye olduktan sonra “firma kayıt” linkine tıklayarak Tedarik.com’da listelemek ve tanıtmak istedikleri firma bilgilerini sisteme kaydetmek.

Firma kayıt formu üyelik formundan biraz daha uzun. Bunun sebebi ise, firmanızla ilgili en detaylı, güncel ve doğru bilginin yayınlanabilmesi için Tedarik.com’un istediği detaylar.

Firma kayıt formu toplam 4 adımdan oluşur:

 1. Firma bilgileriniz.
  Paket ve hizmet seçimi. 6 veya 12 aylık üyelik opsiyonlarından size en uygun olanını seçebilir; isterseniz, ayrıca paketinizin yanına "Tedarik.com Destek Hizmeti"ni ekleyebilirsiniz. (Tedarik.com paketleri ve hizmetleri için lütfen tıklayınız)
 2. Fatura bilgileriniz
  Ödeme ve onay ekranı. Tüm bilgileri girdikten sonra ödemenizi yapmak için havale veya kredi kartı yöntemlerinden birini seçebilirsiniz. Havale ile ödeme yapmayı seçtiğinizde onay ekranında size havale için Tedarik.com banka bilgileri iletilecek, aynı bilgi e-posta adresinize de otomatik olarak yollanacaktır. (Ödeme yapıldıktan sonra firma bilgileriniz Tedarik.com'da yayınlanmaya başlayacaktur. Bir hafta içinde ödemesi alınmayan firmaların üyelik işlemleri sistem tarafından otomatik dondurulmaktadır.)

Unutmayın: Bir üye birden fazla firma ile tedarikçi olabilir.

Tedarikçi Firmalara Özel Hizmetler

Tedarikçi firmalar, her şeyden önce satın almacılarla direkt yazışabilir, onlardan gelen soruları cevaplandırabilirler. Daha da önemlisi, satın almacılardan teklif talebi alabilirler, bu taleplerden anında haberdar olabilir ve tekliflerini yollayabilirler. Yanı sıra bir firma teklif talebinde bulunmasa bile; satın almacıların açtıkları “satın alma ilanları”nı takip edip, kendiliklerinden teklif verebilirler.

Tedarikçi firmalar, firma bilgilerinde değişiklik olduğunda, firma bilgi formunu doldurup bilgilerinin hızla güncellenmesini sağlayabilirler.

Tedarikçi firmalar, Tedarik.com’u sadece firmalarını kategorik dizinde listelemek ve tanıtmak için kullanabilirler. Eğer, firmanızdan online olarak teklif talep edilmesini istemiyorsanız bu özellik sizin için kapatılabilir. Bu durumda, satın almacı bir üye sizden teklif isteyemeyecek, firma bilgi sayfanızda “Bu firmadan online teklif istenememektedir” ibaresi yer alacaktır.

Firmanız, online teklif taleplerine sıcak bakmakta ancak teklifleri online ortamda değil de klasik yöntemlerle yanıtlamayı tercdih ediyorsa firma bilgi sayfanızda, “Bu firma online teklif yollamamaktadır” ibaresi yer alacaktır.

Yarım Kalmış Firma Kayıt Bilgilerini Tamamlamak

Tedarikçi olarak kayıt olurken 4 adımlık formu tek seferde doldurmayıp birinci adımdan sonra kayıt işlemini yarım bırakırsanız firma bilgileriniz sistemde saklanacaktır. Bu durumda sol menüdeki “firma kayıt” linkine tıkladığınızda, yeni firma ekleyebileceğiniz gibi daha önceden yarım bırakılmış kayıtları da görmeniz ve tamamlamanız mümkün olacaktır.

Tedarikçi Firmaların Listelenmesi

Kategorizasyon

Tedarik.com’daki ürün ve hizmet kategorizasyonu, ilgili sektörlerde çalışan uzman danışmanlarımızın yönlendirmesiyle oluşturulmuştur. "Tedarik.com Kategorizasyon"`un özelliği her sektörde olabildiğince detaya inerek, satın almacıların nokta atış yaparak istedikleri ürüne kadar ulaşabilmelerini sağlamaktır.

Tedarik.com’un amacı, her ürün kategorisinde onlarca firma listelemek değil, spesifik ürün kategorilerinde, alanlarının en iyi firmalarını listeleyerek satın almacılara az, öz ama en doğru bilgiyi sunmaktır. Bir satın almacının istediği ürün kategorilerinde en doğru firmalara ulaşmasının ne kadar zor olduğunu bilen Tedarik.com, satın almacılarla doğru tedarikçiler arasındaki yolu kısaltmak için çalışmaktadır.

Firma Bilgi Girişi

Tedarik.com’da, satın almacılara, yani site ziyaretçilerine ulaşacak olan nihai firma detay sayfalarına ait bilgi girişleri Tedarik.com Müşteri Temsilcileri tarafından yapılmaktadır. Firma bilgileri gerek yüz yüze görüşmelerde ekibimiz tarafından alınmış olsun, gerek telefon görüşmeleri veya Tedarik.com Call Center’ımız tarafında kaydedilmiş olsun, yayından önce mutlaka yetkili uzmanlarımız tarafından gözden geçirilir; her firmanın en doğru kategori ve alt kategorilerde yer alması sağlanır.

Bu konudaki hassasiyetimizin sebebi, benzer sitelerde tedarikçi firma yetkililerine bırakılan giriş işlemi sonucunda, birçok firmanın kendileriyle alakası olmayan kategorilerde kendilerini tanımlamaları ve bunun sonucunda oluşan kategori karmaşası, kategori kirliliğidir. Bu, satın almacıların doğru firmalara ulaşmasını engellemekte, tedarik sürecini gereksiz yere uzatmaktadır.

Öte yandan firma yetkilileri, firma bilgilerinde değişiklik yapmak istediklerinde değişiklik formunu doldurarak ya da Tedarik.com’la temasa geçerek istedikleri bilgilerin dakikalar içinde değişmesini sağlayabilmektedirler.

Firma Detay Sayfaları

Firma detay sayfalarında bir firmayla ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. İletişim bilgilerinden firma profiline, firma tarihinden şube adreslerine kadar.

Tedarikçi üye olduğunuzda firma detay sayfalarınıza istediğiniz resimleri ekleyebilir hatta eğer varsa broşürleriniz veya fiyat listelerinizi koyabilirsiniz. Evet, firma detay sayfalarına satın almacıların kendi bilgisayarlarına indirebilmeleri için istediğiniz dosyaları koymanız mümkün.

Firma detay sayfalarında üyeler, firmaların yer aldığı kategorileri, ürün ve hizmet gruplarını görebilir hatta bir firmanın satışını yaptığı markalara ulaşabilirler.

Firma Bilgilerinin Değiştirilmesi

Tedarik.com’un gerek kategorizasyon, gerekse firma bilgileri konusundaki hassasiyeti sebebiyle, tedarikçiler firma bilgilerini sisteme kendileri giremedikleri gibi kendileri değiştiremezler de. Ancak; elbette ki istedikleri her türlü değişiklik büyük bir hızla sayfalarına yansır. Bunun için tedarikçilerimizin tek yapmaları gereken sitedeki bilgi değişiklik formunu doldurmak; e-posta veya telefon yoluyla tedarik.com müşteri temsilcilerimizden birine ulaşmaktır. Sizden alınan yeni ve düzeltilmiş bilgiler dakikalar içinde Tedarik.com’a eklenecektir.

Üyelere Özel

Üyelere Özel Fonksiyonlar

Üyeler, kullanıcı isimleri ve şifreleriyle Tedarik.com’a giriş yaptıktan sonra kendilerine özel fonksiyonları kullanmaya başlayabilirler. İstedikleri firmaları ve kategorileri hızlı erişim listelerine ekleyerek, hem sık kullandıkları kategorilere tek bir tıkla ulaşabilir hem de kendi tedarikçi adres defterlerini oluşturabilirler.

Hızlı Erişim Listesi Oluşturma

Hızlı erişim listenizin başlıca iki fonksiyonu vardır:

 1. Sürekli kullandığınız kategori, alt kategori ve ürün sayfalarını, kolayca ulaşabilmek için hızlı erişim listenize ekleyebilirsiniz.
 2. Sürekli çalıştığınız veya ilgilendiğiniz firmaları hızlı erişim listenize ekleyerek kendi tedarikçi adres defterinizi oluşturur ve istediğiniz firmaya hiç aramadan kolayca ulaşabilirsiniz.

Hızlı erişim listesine bir kategori eklemek için yapmanız gereken; herhangi bir kategori sayfasında iken “bu grubu hızlı erişim listeme ekle" linkine tıklamaktır.

Bir firmayı hızlı erişim listenize eklemek için firma detay sayfasında olmanız ve sayfanın sağ üst tarafındaki ikonlardan "hızlı erişim listeme ekle” anlamına gelen sarı yıldıza tıklamanız gerekmektedir.

Hızlı erişim listenizden bir firma veya kategoriyi çıkartmak için, silmek istediğiniz öğenin yanındaki “sil” düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Mesajlaşma

Kullanıcılara Mesaj Yollama

Sayfasını gezdiğiniz ve detaylı bilgilerini okuduğunuz bir firmaya mesaj yollamak için, "üye işlemleri" menüsünden "mesajlarım” linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Mesajınızı yazmak için mesaj yollayacağınız firmanın kayıtlı kullanıcı ismini bilmeniz gerekir. Eğer ki doğru kullanıcı ismini hatırlamakta zorlanıyorsanız “kullanıcı adı” kutusuna mesaj yazmak istediğiniz firma isminin ilk bir kaç harfini yazarsanız, sistemde kayıtlı benzer tüm isimler alt alta listelenecektir, doğru ismi bulduğunuzda üzerine tıklamanız yeterli olacak. Artık mesajınızı yazıp “gönder” düğmesine tıklayabilirsiniz.

Yolladığınız tüm mesajları sayfanın üst tarafındaki “giden kutusu” linkine tıklayarak görebilirsiniz.

Gelen Mesajlara Cevap Verme

Yeni bir mesaj aldığınızda, ana menüde "mesajlarım” linkinin yanında parantez içinde gelen yeni mesaj sayısını görmeniz mümkündür.

Mesaj kutunuza yeni bir mesaj geldiğinde e-posta adresinize Tedarik.com’dan yeni bir mesaj aldığınıza dair bir uyarı mesajı gelecektir.

Size yollanan tüm mesajlar "gelen kutunuz"’da birikecektir. Menüden "mesajlarım" linkine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan gelen kutunuzda, istediğiniz mesajları tıklayarak okuyabilir, silebilir veya yanıtlayabilirsiniz.

Okumak istediğiniz bir mesajın başlığına tıkladığınızda mesaj önünüze açılacaktır. Mesajı okuduktan sonra yanıt vermek isterseniz, yapmanız gereken yeşil renkli “mesajı yanıtla” okuna tıklamaktır.

Gelen Kutusundaki Mesajları Silme

Gelen kutunuzda biriken mesajları silmek için mesajların sağ tarafındaki “sil” tuşuna tıklayabilirsiniz.

Teklif Ä°steme

Tedarikçi Bir Firmadan Teklif İsteme

Üyeler istedikleri firmalardan teklif isteyebilirler, teklif istemenin iki yolu vardır. Tek bir firmadan teklif istemek için ilgili firmanın firma detay sayfasında, sağ üst taraftaki “teklif iste” ikonuna tıklamanız yeterlidir.

Karşınıza “teklif talep formu" gelecektir. Talebinizi bu formu doldurarak tedarikçi firmaya iletebilirsiniz. Bu formdaki zorunlu bilgileri doldurmadığınız taktirde sistem sizi uyaracaktır.

Bir Çok Firmadan Toplu Teklif İsteme

Herhangi bir firmadan tek başına teklif isteyebileceğiniz gibi, bir çok firmadan da aynı anda teklif isteyebilirsiniz:

Kategori sayfalarındaki “tedarikçi listeleri”nde istediğiniz firmaları seçerek seçtiğiniz tüm firmalardan aynı anda teklif isteyebilirsiniz. İstediğiniz firmayı “teklif istenecek firmalar “ listenize eklemek için firma isimlerinin sağındaki “+”ya tıklamanız gereklidir. Teklif isteyeceğiniz firmaları seçtikten sonra sayfanın en altındaki “teklif iste” butonunu kullanabilirsiniz. Butonun üzerinde seçtiğiniz firma sayısı da bulunacaktır.

Teklif İsteği Oluşturma

Teklif talep formunda teklif istediğiniz firmanın/firmaların isimleri olacaktır, yanı sıra, eğer tek bir firmadan teklif istiyorsanız o firmanın satışını yaptığı ürünleri bir menüde görüp ilgilendiğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Eğer bir çok firmadan aynı anda toplu teklif istiyorsanız o zaman hangi ürün kategorisinde firma seçimi yaptıysanız teklif oluşturma sayfasında o ürün seçilmiş olarak gelecektir.

Teklif oluşturma formunda istediğiniz ürün ve siparişler ilgili detaylı bilgileri girebilirsiniz. Teklifle ilgili detayları kendiniz yazabileceğiniz gibi isterseniz ürün miktarı ve sipariş sıklığını aşağıya doğru açılan menülerden de seçebilirsiniz.

Teklif oluşturma formuyla her türlü sorunuzu ve açıklamanızı tedarikçiye iletebilir, gerek duyarsanız istediğiniz ürünle ilgili resimleri de formunuza ekleyebilirsiniz.*

"Teklifimi firmalara ilet" linkine tıkladığınızda teklif talebiniz istediğiniz firmaya / firmalara iletilecek, teklif talebi geldiğine dair mesajlar ilgili firmalara yollanacaktır. "Tedarik.com Destek Hizmeti"ne üye olmuş tedarikçilere ayrıca müşteri hizmetleri merkezimiz telefon ve faks yoluyla da ulaşarak, kendilerinden beklenen teklifler olduğu hatırlatılacaktır. İstediğiniz bir teklife tekrar dönmek isterseniz sol sütunda teleplerim linkine tıklayarak tedarikçilerden istediğiniz teklifleri ve detaylarını görebilirsiniz.

Tedarikçiler size teklif yolladıklarında, sistem size otomatikman haber verecektir. Ayrıca gelen yeni teklifleri ve kaç adet teklif geldiğini sol sütunda "Tekliflerim" linkinin altında görebilirsiniz.

Satın Alma İlanı Oluşturma (Teklif Toplama)

Hiçbir firma seçmeden de teklif talebinde bulunmanız mümkündür. Teklif toplama özelliğiyle, ihtiyaç duyduğunuz ürün / hammadde vb. için bir satın alma ialn formu doldurarak, tedarikçilerin teklif vermelerini bekleyebilirsiniz. Bu durumda satın alma ilanınız sitede yayınlanacak, isteyen tedarikçiler size teklif yollayabileceklerdir..

Teklif geldiğinde size e-posta ile haber verilecektir.

Teklif Verme

Teklif Ä°steyen Bir Firmaya Teklif Yollama

Bu özellik sadece Tedarikçi üyelere özeldir. Bir üyenin teklif istemesinin ardından tedarikçi firmaya iletilen tekliflere firmalar bu özelliği kullanarak teklif verebilirler. Tedarikçi üyeyseniz, sol sütunda, size özel menüde "tekliflerim" linkinde istenen teklifleri görebilirsiniz. Yeni gelen teklif istekleri de yine bu linkin altında kırmızıyla gösterilmektedir.

Tedarikçiler kendilerine özel menülerindeki gelen teklif taleplerini ve yolladıkları eski teklifleri görebilir, kendilerinden beklenen teklif isteklerine karşılık teklif oluşturup satın almacılara yollayabilirler. Yolladığınız teklifler “Tekliflerim" linkinin altında saklanacaktır. İsterseniz üzerinden uzun zaman geçmiş teklifleri silebilir veya arşive kaldırabilirsiniz. Bir teklifi arşive atmak için teklif sayfasının sağ üst köşesindeki “arşive yolla” ikonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

Teklif Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Teklif verirken dikkat edilmesi gereken hususların başında, teklif formundaki tüm alanların doldurulması gelmektedir. Hatta, teklif formunda ihtiyacınızı karşılayacak alanların olmaması durumunda, istediklerinizi "eklemek istedikleriniz" bölümüne de ekleyerek satın almacılara ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sizden istenen teklifleri bir an önce hazırlamak, sizi rakiplerinizin yanında bir adım öne çıkartacaktır. Yanı sıra, istenen tekliflerle ilgili detaylı bilgi almak için satın almacı üyelere mesajla soru sorabilir, böylelikle kafanızda hiçbir soru işareti olmadan en uygun teklifi verebilirsiniz.

Garanti E-Ticaret